Long story short: YES WE UNDERGROUND. “Jsme časopis a kultura kreativců, jsme pro lidi, které zajímá ostravská i vzdálenější kulturní scéna, novinky ve vědě a technice, umění, architektura, móda propojená s osobnostmi (u nás s náhodnými kolemjdoucími), komiksy, poezie. Jsme Underground a každý den hlavně na Undg.cz. Zakládáme si na exkluzivním obsahu jak verbálním, tak grafickém či audiovizuálním a také na dobrém dialogu s našimi čtenáři. Proti proudu skrze uhelný prach.”

– Šéfredaktorka Nikola Ulčáková

Undg.cz funguje jako webový denně aktualizovaný investigativní a kulturní portál a čtvrtletně vycházejí také listy Underground.

Underground je český studentský multižánrový kulturní magazín. Webový portál Undg.cz i tištěná forma časopisu Underground představují jedno z největších studentských médií v Ostravě. Tento časopis má potenciál i nadšení, které směřuje hlouběji a dál. Specifikem je zacílení na studenty ostravských univerzit. Redakční tým, podílející se na tvorbě časopisu a fungování portálu, je složen především ze studentů Vysoké školy báňské a Ostravské univerzity.

První číslo časopisu vyšlo v květnu 2011. Časopisový portál Undg.cz byl spuštěn v listopadu 2012. Obsahová náplň portálu zahrnovala především informace z univerzitního a kulturního prostředí.

Na podzim roku 2014 Underground bere do rukou současná šéfredaktorka Nikola Ulčáková. Cílem je vytvořit kvalitní informační prostor, realizovat menší umělecké a humanitární projekty, mapovat život v Ostravě, učit se, objevovat, reflektovat nejen ostravskou kulturu a denně publikovat v duchu hesla “proti proudu skrze uhelný prach”.

V našich listech i na portálu najdete stejné rubriky, tištěná verze bývá obohacena o komentáře.

Časopis a portál nabízí možnost všem zájemcům, nejlépe z řad studentů, realizovat se, tvořit kulturní celek a získat zkušenosti jak v žurnalistickém oboru a oboru grafika, tak například i v oblastech fundraisingu, PR či marketingu. Pokud se chcete do týmu Underground zapojit, stačí nás kontaktovat.

Jednou z důležitých myšlenek Undergroundu je také podpora studentských akcí a nových projektů. Redakce například aktivně spolupracuje s ostravskými studentskými organizacemi a navazuje spolupráci také s kulturními a dalšími podniky v Ostravě, které dotváří tvář našeho univerzitního města.

– Redakce Underground