UNDG.cz funguje jako webový denně aktualizovaný investigativní a kulturní portál a čtvrtletně vycházejí také listy Underground.

Underground je český studentský multižánrový kulturní magazín. Webový portál Undg.cz i tištěná forma časopisu Underground představují jedno z největších studentských médií v Ostravě. Tento časopis má potenciál i nadšení, které směřuje hlouběji a dál. Prvotním specifikem je zacílení na studenty, pro přiblížení jde jak o studenty Ostravské univerzity, tak VŠB – Technické univerzity Ostrava a redakční tým, podílející se na tvorbě časopisu a fungování portálu, je složen především ze studentů těchto univerzit.

První číslo časopisu, věnované ostravskému Majálesu, vyšlo v květnu 2011. Časopisový portál Undg.cz byl spuštěn v listopadu 2012. Obsahová náplň portálu zahrnovala především informace z univerzitního a kulturního prostředí.

Na podzim roku 2014 Underground bere do rukou Nikola Ulčáková, která jej přizpůsobuje své nové strategii, včetně loga magazínu a webového designu. Cílem je vytvořit kvalitní informační prostor, realizovat menší umělecké a humanitární projekty, mapovat život v Ostravě, učit se, objevovat, reflektovat nejen ostravskou kulturu a denně publikovat proti proudu skrze uhelný prach!

V našich listech i na portálu dohledáte stejné rubriky, tištěná verze bývá ještě bohatší. Rubriky jsou tedy: Kultura, Ova Fashion, Rozhovory, De Facto, Poezie, Komiks News a Debata.

Časopis a portál nabízí možnost všem zájemcům, nejlépe z řad studentů, realizovat se, tvořit kulturní celek a získat zkušenosti převážně v žurnalistickém oboru a oboru grafika, ale například také v oblastech HR, PR či marketingu. Pokud se chcete do týmu Undergroundu zapojit, stačí nás kontaktovat.

Jednou z důležitých myšlenek Undergroundu je také podpora studentských akcí a nových projektů. Redakce například aktivně spolupracuje s ostravskými studentskými organizacemi a navazuje spolupráci také s kulturními a dalšími podniky v Ostravě, které dotváří tvář tohoto univerzitního města.

Je nám ctí psát a tvořit pro Vás,

Redakce Underground

Long story short: YES WE UNDERGROUND. Jsme časopis a kultura kreativců, jsme pro lidi, které zajímá ostravská i vzdálenější kulturní scéna, novinky ve vědě a technice, umění, architektura, móda propojená s osobnostmi (u nás s náhodnými kolemjdoucími), komiksy, poezie, jsme Underground a každý den hlavně Undg.cz. Zakládáme si na exkluzivním obsahu jak verbálním, tak grafickém či audiovizuálním a také na dobrém dialogu s našimi čtenáři. Náš časopis zastřešuje a vydává Stavovská unie studentů Ostrava.

Šéfredaktorka Nikola Ulčáková