Mediální běsi dělají běsy

V Causa, De Facto od Klára Ředinová2 Komentáře

Pryč, společnosti! Pryč, vy ubohá chátro!

Vy, kdo se staráte jen o vlastní blahobyt a nehledíte na přání ostatních, kdo si hledíte jen vlastních úspěchů, jste sobečtí, sprostí a drzí! Vy bezcharakterní byznysmeni! Styďte se! MÉDIA! Ano, k vám hovořím.

Jsme nespokojeni se současnou situací. Je třeba s ní něco udělat. Je zapotřebí se pozvednout nad své vlastní ideály ve prospěch společnosti, snažit se být lepší, je nutno světu, přátelům, kamarádům, profesorům a ostatním lidem důrazně ukázat, že MÉDIA na nás útočí ze všech stran: televize, rozhlas, noviny, reklamy, internet…

Vy mediálně aktivní, nejste normální lidé, ale povětšinou běsi, kteří se v mediálních institucích honí za kariérou a snaží se vyzdvihnout sledovanost běsů. Zahlcujete nás hloupými a nesmyslnými informacemi a vynecháváte ty nejpodstatnější, které od vás my, nevědomí, potřebujeme.

Možná to nevíte, ale jistě jste v jádru všichni dobří lidé, i když se z chlapáctví před svými přáteli a kolegy vychloubáte, jak jste špatní. Pokud jste tedy dobří, ale hledíte jen na to, co přinese benefit vám, oč jste jiní, než ti špatní, kteří činí totožné?

A o jakých běsech, co vypouštíte mezi lidi, vlastně hovořím? Stačí se podívat na zpravodajství. Občas si připadám jako bych měla před smrtí, když věnuji svůj volný čas sledování večerních zpráv. Připadám si, jako bych se dívala na horor a jen čekala, kdo na mě vybafne. Předpověďmi počasí, které jsou mnohdy mimo realitu, to televize také nespraví. My chceme seriózní žurnalistiku, ale musí nás být více, uvědomte si to i vy a začněte tento problém řešit. Začněte u sebe.

Co na to všechno říct? Přestaňte se starat o vlastní blahobyt a štěstí, začněte být prostředníkem blahobytu, štěstí, lásky a radosti pro ostatní a buďte jim posilou, když vidíte, že ji potřebují. Naopak si jich važte, neboť oni pak budou posilou vám. Pokud se z vás stanou lidé, kteří budou chtít dobré věci, a ne žádní běsi, možná pak v médiích najdeme podstatné informace, ne běsy!

grafika: Leona Hlavinková

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+
 • Petr Hlavinka

  Dle mého názoru, moc blahobytu 😀
  …Ale na druhou stranu zde chválím stručné a zřetelné zpracování, které zaujme především mladší generaci, na kterou je ostatně tento časopis zaměřen.

 • Tom Trávníček

  Na co zaměříš pozornost, to roste. Proto mi článek volající po téměř lynčování běsů přivádí na tvář spíš smutný povzdych.
  Ono je to podobné, jak když si člověk hrdinsky smaže účet na FB a první, co chce udělat je všem se pochlubit na… čem najednou?

  Já bych doporučil prostě jen dělat, co cítím jako správné a tomu, co se mi nelíbí vůbec nevěnovat tu energii 🙂