Funny girl v Ostravě

V Rozhovory od Nikola UlčákováNapsat komentář

Pro příznivce a milovníky divadla tu mám dobrou zprávu. V Divadle Jiřího Myrona začíná muzikál s názvem Funny girl.

Základní informace:
Příběh je ztvárněn dle skutečných událostí o Fanny Briceové, která byla opravdovou hvězdou šoubyznysu, a jejím manželovi Nicku Arnsteinovi.
Hlavními představitelkami muzikálu jsou Monika Absolonová a Martina Šnytová.
Režírování se ujal Lumír Olšovský, který si v této hře vyzkouší režírovat i sám sebe a to přesněji v roli Nicka Arnsteina. Alternuje se spolu s Lukášem Vlčkem. Dramaturgii zpracoval Pavel Bár. Hudebního nastudování se ujal Jakub Žídek. Choreografie – Lucie Holánková. Scéna – Šimon Caban. Kostýmy – Kateřina Bláhová.
Premiéru muzikálu můžete očekávat dne 4. 12. 2014 a 6. 12. 2014 v Divadle Jiřího Myrona.

A nyní rozhovor s představitelkou Fanny Briceové – Martinou Šnytovou!

Začala bych trochu klasickou otázkou. Jak se máte?
Mám se krásně, zítra mě čeká premiéra, a tak jsem i trochu nervózní, což k mé profesi patří, ale moc se těším a chci si to pořádně užít.

Ztotožnila jste se s hlavní hrdinkou Fanny Briceovou?
S Lumírem Olšovským jsme na Fanny pracovali zhruba dva měsíce, a tak doufám, že ano. 🙂 Fanny mě moc baví, je to úžasná role. A taky musím říct, že zatím nejnáročnější, přestože už mám spoustu rolí za sebou.

Co se vám nejvíce líbí na této roli?
Její vývoj. Od mladé ztřeštěné holky po matku, která miluje své dítě a svého muže. Až moc! A během toho se stane velikou hvězdou.

Srovnáváte se s Monikou? A jestli ano, v čem?
Nesrovnávám, každá máme „svou Fanny“. Jediné, v čem se můžeme srovnat a ztotožnit je to, že si tu roli obě moc užíváme. Spolupráce s Monikou byla moc fajn a jsem ráda, že jsem měla možnost ji poznat.

Jak zvládáte roli Fanny, když hrajete i v jiných divadelních hrách?
O tom, že je člověk schopen zvládat spoustu věcí, se v divadle přesvědčuji téměř každý den. Pokud mám mluvit za sebe, tak musím říct, že mám štěstí na lidi kolem sebe. Dostávám krásné role, jak v operetách, tak v muzikálu. Letos už mám za sebou dokonce premiéru také v opeře. Snažím se na sobě neustále pracovat a tato profese mě moc baví. Samozřejmě, je to mnohdy fyzicky i psychicky náročné, kombinovat všechny tyto žánry, ale je to prostě divadlo a jsem šťastná a vděčná, že můžu být jeho součástí. A o tom, jak zvládám Fanny, se přijďte sami přesvědčit.

Pro vaše hlasivky to musí být velký zápřah. Máte nějakou účinnou zbraň na dlouhou výdrž vašich hlasivek?
Neustále chodím na hodiny zpěvu ke své p.profesorce Elišce Pappové, které vděčím za to, že můžu tyto žánry, které mě tolik baví kombinovat. Takže zpívat, cvičit a taky umět odpočívat a bez spánku by samozřejmě nešlo nic. 🙂

6. 12. 2014 budete mít premiéru Funny girl, jak se cítíte před premiérou?
Na tuto otázku Vám musím odpovědět jako Fanny Briceová. Nervózní, šťastná, napjatá, vyplašená prostě všechno dohromady. 😉

foto: ndm.cz