Máte posledních pár dní, vzkazuje UBC

V Hudební zóna od Nikola UlčákováNapsat komentář

Tentokrát pátý ročník University Band Contest a zároveň třetí ročník meziměstské soutěže univerzit vás vyzývá, abyste to letos zkusili. Zapojeno je celkem 10 měst, ve kterých je možno přihlásit do této exkluzivní soutěže svou kapelu. Aby se registrace stala úspěšnou, musí alespoň jeden člen kapely být studentem univerzity zapojeného města. Uzávěrka přihlášek do UBC je již 10. února.

Původní nápad klubové soutěže mezi studenty a jejich kapelami vznikl na ostravské půdě před pěti lety. Od té doby prošel proměnou a nyní se můžeme těšit na třetí společný ročník různých měst. Hlavním cílem samotného projektu je podpořit mladé kapely a umělce, těm nejlepším potom pomoci v jejich začátcích.

V letošním roce se do projektu zapojilo celkem 10 měst po celé České republice. Města, ve kterých je možno přihlásit svou kapelu do městského kola, jsou následující: Ostrava, Praha, Brno, Opava, Olomouc, Hradec Králové, Liberec, Ústí nad Labem, Plzeň a České Budějovice. Podmínkou zapojení do soutěže je, aby jeden z členů kapely byl zároveň studentem jedné z univerzit v daném městě.

Po uzavření registrací, které končí 10. února 2016, budou pečlivě vybrány kapely (podle stylu i úrovně hraní), které si proti sobě živě zahrají v klubech daných univerzitních měst. Nejlepší z nich postoupí do kola semifinálového a následně do finále, kde se rozhodne o celorepublikovém vítězi roku 2016. O postupujících i samotném vítězi rozhodne odborná čtyřčlenná porota a samozřejmě pátý hlas připadne divákům.

Absolutní vítěz získá hodnotné ceny od partnerů a také možnost vystoupení na letních partnerských festivalech a akcích studentských unií. Jako vítěz pak bude reprezentovat UBC v připravovaném projektu Jump Into Colours, kde se předvedou vítězové nejrůznějších hudebních soutěží a ta úplně nejlepší kapela bude mít možnost zahrát si na festivalu Colours of Ostrava.

Podrobnosti o tom, jak se zaregistrovat, kontakty a partnery soutěže naleznete na webové stránce www.UniversityBandContest.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/UniversityBandContest.