Underground zve za kulturou: Divadelní loučení, komiksové trháky i koncert rockerů Stromboli

V Kultura od Nikola UlčákováNapsat komentář

Po kulturou doslova nabitém lednu přichází o něco málo chudší bratříček únor, ale i tak je stále na co se těšit. Zkraje týdne se rozloučíme hned se dvěma inscenacemi, Stará aréna nás pozve na premiéru jazzové komedie Aféra a v rozverné atmosféře nás udrží i komiksový sprosťák Deadpool. Pro hudební fajnšmekry zahraje navíc rocková kapela Stromboli.

Únorová divadelní Ostrava se nese ve znamení několika konců. Hned zkraje týdne je připravena derniéra inscenace Perfect Days v režii Janky Ryšánek Schmiedtové v Divadle Antonína Dvořáka. Zajímá vás, jak jedná žena, když jí začnou tikat biologické hodiny? Jak najít toho pravého muže? A co s maminkou? Hru o životě úspěšné kadeřnice v podání Renáty Klemensové si můžete vychutnat naposledy v úterý 9. února od 18:30.

I další divadelní setkání se nese ve znamení loučení. S inscenací Něžná (režie Katy Quisová) na motivy povídky F. M. Dostojevského se naposledy setkáme ve čtvrtek 11. února od 19:30 v prostorách Staré arény. Vzápětí se však můžeme těšit na premiéru nové inscenace režisérky Katy Quisové, a to již příští neděli. Co se stane, když Linda nařkne Angel z nevěry, se dozvíte v jazzové komedii Aféra 14. února od 19:30 ve Staré aréně.

Nebo se chcete na vlastní oči přesvědčit o kvalitách komiksového trháku Deadpool? Premiéra největšího mediálního hitu současnosti je naplánovaná na čtvrtek 11. února. Na prostořekého Ryana Reynoldse (Green Lantern, X-Men Origins: Wolverine) se však můžete těšit již v exkluzivní předpremiéře 10. února od 19:40 v multikině Cinema City v Nové Karolině, případně v multikině CineStar.

Hudební fanoušky jistě potěší koncert progresivní rockové skupiny Stromboli v rámci Fiat Lux Tour 2016 k příležitosti vydání nové desky. Původní sestava kultovní kapely, včetně Báry Basikové, Viléma Čoka a Michala Pavlíčka, rozezní ostravskou Multifunkční aulu Gong již ve čtvrtek 11. února. To nejlepší ze současného tuzemského rocku si můžete vychutnat od 19:30.