Spolupráce LEO Express a Uber – možnost snížení počtu aut ve městech?

V Nezařazené od Nikola UlčákováNapsat komentář

Dopravní společnost LEO Express zahájila spolupráci s firmou Uber, která nabízí zákazníkům služby řidičů přes mobilní aplikaci. Oba dopravci chtějí spolupráci nadále prohlubovat a přispívat tak ke snížení počtu aut v ulicích a k modernizaci veřejné osobní dopravy v zemi.

Prostřednictvím aplikací spojuje Uber klienty přímo s řidiči. Pro využití služeb si zájemce stáhne do svého mobilu aplikaci, když pak chce někam jet, zadá místo vyzvednutí, objedná si jízdu a některý z řidičů ji potvrdí. Poté zadá zájemce adresu nebo název cílového místa. Uber ukáže řidiči, kam chce dotyčný jet, a zájemci zobrazí předpokládanou trasu a čas příjezdu. Společnost Uber nabízí tuto službu i v Praze, a to od srpna 2014. Jejich aplikace má přesně navazovat na vlaky a autobusy LEO Express.

Uber nabízí technologicky velmi promyšlenou a kvalitní službu, která ideálně navazuje na naše vlaky a autobusy a přispěje tak k ještě pohodlnějšímu cestování našich zákazníků od dveří ke dveřím, nikoliv pouze od nádraží k nádraží,“ vysvětluje Peter Köhler, výkonný ředitel společnosti LEO Express pro střední Evropu.

Díky spolupráci Uber s LEO Express se můžete svézt z „Hlaváku“ po Praze zdarma. Dopravní společnost totiž v rámci zahájení této spolupráce nabízí cestujícím poukaz ve výši 300 korun na první jízdu s Uber. Zadáním promo kódu LEOPRAHA do mobilní aplikace získá zákazník 300 Kč slevu z nebo na Hlavní nádraží Praha.

Kombinovaná cesta s Uber by měla například z Průhonic do Prahy na hlavní nádraží a následně vlakem do Ostravy vyjít díky spolupráci obou firem za cenu od 400 korun. Oproti cestě běžným taxíkem a vlakem je to polovina, oproti jízdě na stejnou vzdálenost autem i desetina ceny.

Máme radost, že můžeme oznámit spolupráci s LEO Express, a poskytnout tak cestujícím bezpečnou a spolehlivou cestu na nebo z Hlavního nádraží Praha. Partnerství s LEO Express je prvním takovým partnerstvím ve střední Evropě a nás těší, že veřejnosti můžeme zprostředkovat lepší možnosti pohybu po Praze,“ dodal Patrick Studener, šéf expanze Uber pro střední a východní Evropu.

Pro více informací se můžete podívat na http://www.le.cz/cms/315-uber.html.