001

Z dříve jednoduchého tématu svobody srší kontroverze. Co bylo dříve výsadou, je každodenní samozřejmostí, pro mnohé dokonce nechtěnou přítěží a zdrojem nezvaných výzev. A tak na vahách společnosti jazýček kmitá mezi neoliberálním i totalitním sentimentem občanů bez jediného zadrhnutí. Je tu dost místa pro oba, bohužel. A co my?

25 let, tak dlouho můžeme svobodně psát o čemkoliv. Nicméně právě v období novinářského temna posledního půlstoletí rostlo v podzemí naší kultury a studentského i občanského života nadšení, které vedlo k prolomení hradeb nenáviděného režimu. Toto nadšení chceme podporovat a opět nechat růst i dnes.

Jsme UNDERGROUND. I když se už nemusíme schovávat za pseudonymy, chceme si udržet stejného ducha. Pomocí veřejně přístupného moderního webu a exkluzivního tištěného média budeme přinášet vhled do kulturní současnosti našima očima.

Máme vůli k úspěchu. Stejně jako česká filharmonie vyprodala Bohemia National Hall v NY, chceme i my přispět svým umem k odkazu generace, na jejíchž ramenou stojíme. Pomozte nám svým zájmem. Čtěte nás, sledujte nás, milujte nás. :)

S láskou,
Nikola Ulčáková