fashion_blogerky

Módní blogerky jako samozvané odbornice

V Česká scéna, Fashion ZOOM od Andrea Černá2 Komentáře

Vždycky platilo, že něco trendy je a něco ne, ve světě módy obzvlášť. Doby, kdy si lidé mohli nosit, co chtěli, skončily na konci 18. století a nastala éra návrhářů, kteří nám diktují, bez čeho se neobejdeme a co máme naopak vyhodit ze skříně.

Ovšem s nástupem sociálních sítí přichází nová dimenze. Odborníkem se tak již nestává ten, kdo umí ovládat šicí stroj, nýbrž člověk, který je dostatečně technicky vyspělý na to, aby si založil webovou stránku. A když k tomu navíc zvládne založit i účet na Instagramu, aby mohl text doplňovat hranatými obrázky, čtenost má již víceméně jistou.

boty_blogerky

Samozřejmě některé blogy si zakládají na zručnosti a umu svých autorů, které nejenže mají vkus, ale i schopnosti si samy ušít třeba kabát, a těm bychom mohli vzdát hold. Ale takovýchto blogerek, pro které je móda životní vášní bez ohledu na cifru počitadla ukazující návštěvnost, je jako šafránu. Kvantita zkrátka převyšuje kvalitu.

Proto už blogy dávno nejsou místem rad a inspirací, ale spíše minovým polem, kde na Vás z každého rohu koukají jedny a ty samé boty od Zary a parka z TopShopu. Hlavně to nesmí být značka, která má pobočky po celé republice, protože to by přeci nepůsobilo tak exkluzivně. A vůbec nejdůležitější je to pěkně nafotit, on už nikdo nezjistí, že sukně nešla dopnout a svetr je ledabyle hozený přes ramena proto, že je jinak neforemný a dělá nehezkou siluetu.

Došlo to až tak daleko, že některé značky se začaly zaměřovat na výrobu takového oblečení, které se dobře vyjímá na displejích. Celkově to ovšem návrháři nemají snadné. Blogerky totiž samozřejmě nevydrží čekat, než se kousky, které si vyhlídly online z pohodlí svého domova, dostanou do obchodů (kde by navíc stály nemalý finanční obnos). Proto obíhají fast fashion řetězce, které „vyplivnou“ hodnověrné kopie v řádu několika týdnů.

Za vše hovoří právě probíhající anketa „Blogerka roku 2014“. Po nominacích veřejnosti byla zvolena Top 10 českých internetových odbornic, a tak by se řeklo, že to budou weby oplývající nápaditostí a originalitou. A ejhle, z poloviny stránek na nás vybafnou našpulené rty, Conversky, chybí už jen kelímek ze Starbucks a selfie v zrcadle.

To ovšem neznamená, že už by nikdy neměl žádný blog vzniknout. Pokud módu milujete, máte styl a odvahu, jděte do toho. Třeba Vám už brzy začnou chodit do schránek pozvánky od designérů do prvních řad jejich přehlídek. A když ne, máte alespoň šanci, že pozdvihnete úroveň českého rybníčku.

foto: picjumbo.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+

RelatedPost

 • Asi jedinej hater v Ostravě

  Prvně bych chtěla poděkovat za nové tipy na blogerky.!!!
  Ne, že bych byla nějaký „fashionfreak“ ale když sem si projížděla blogy všech slečen které byly nominovány, ani u jednoho jsem se nenudila natolik abych potvrdila negativní slovní zásobu v tomto článku. Každý mi přijde natolik originální a v rámci možností i stylový, že ten náš český rybníček obohacují mnohem více, než růžové niky ??? slečny autorky.
  P.S.: Tohle má být podporující hate 🙂 Takže držím palce celé redakci!

 • Andrea Černá

  Díky za super reakci!
  Jsem moc ráda, že článek zároveň posloužil jako zdroj tipů. Některé blogy mi přijdou úchvatné, k jiným mám výhrady, ale to je určitě i otázkou subjektivního pohledu na věc.
  Jen musím dát na správnou míru jednu věc – růžové tenisky nejsou mé 😀 Fotky jsou pouze ilustrační a sama jsem nemluvila do jejich výběru.
  Díky za podporu,
  autorka