Mateřské city útočí

V Kniha, Kultura od Eva PatlochováNapsat komentář

Aňa Geislerová vydala knihu svých fejetonů, které pravidelně vycházely v časopise Elle. P.S. tak shrnuje čtyřleté psaní této zrzavé úspěšné herečky.

Aňa Geislerová je jednou z mých oblíbenkyň (podobně jako Linda Rybová, u které si říkám, jak to sakra dělá, že vypadá tak skvěle a do toho stíhá vychovávat dvě děti, natáčet a bůh ví, co ještě), tudíž když jsem poprvé uviděla nádherou knihu s ilustracemi, která díky gumičce vypadá jako deník, o budoucí četbě bylo rozhodnuto.

O podařenou vizuální stránku se postarala Lela Geislerová, sestra Ani. Milé obrázky jsou nejen na začátku každého fejetonu, ale i mezi řádky, kde se občas potulují konfety (či barevné šmouhy – záleží, jak to vnímáte). V zadní části knihy je navíc i prostor pro vaše vlastní poznámky.

A proč se kniha jmenuje zrovna P.S.? Za každým fejetonem je vždy zpravidla více P.S., které textu dodávají na vtipnosti.

P.S. je rozděleno do čtyř částí, které symbolizují jeden rok. Autorka se v nich potýká s těhotenstvím, mateřstvím, láskou a všemi maličkostmi, kterými je její život obdařen. Překvapil mě její nezdolný optimismus, v němž nachází útěchu pro každý nový den, který si může být neúspěšný, jak chce, ale Aňa z něj vytříská maximum a umí se svým způsobem radovat i z hory špinavého prádla a pavučin.

Varování: Dozvíte se o těhotenství a mateřství i to, co jste nechtěli. Tato realistická příručka vás ale i přesto utvrdí v tom, že je to ta nejlepší věc na světě. Pak si budete vesele s dětmi na chatě dělat marmeládu a nic vás nezastaví.

Kniha vás nabije optimismem, a pokud četbu spojíte se slunečným dnem v parku, o radostný zbytek dne máte postaráno.