UNDG zve: Ostrava Fashion Weekend – Ostrava ožívá módou!

V Česká scéna, Fashion ZOOM od Eliška JarmarováNapsat komentář

První májový víkend proběhne v ostravském Trojhalí Ostrava Fashion Weekend 2016. Dny 7. a 8. května tak budou ve znamení módy, stylu a mladých talentů.

Široké veřejnosti se představí více než dvacet módních přehlídek. Mladí čeští autoři, jako jsou Mirka Horká, Miroslava Talavašková, Petr Kalouda nebo Czech Labels & Friends v čele s absolutní vítězkou letošní ceny Czech Grand Design Beatou Rajskou. Zahraniční jména pak budou reprezentovat Rafał Orłowicz, Edita Jermacz, Milov, Klaudia Markiewicz nebo modely Oscara de la Renty.

Kromě přehlídek se diváci můžou těšit i na doprovodný program. Výstavní zóny a módní showroomy. Smyslem této mladé události je i podpora mladých návrhářů, a proto se můžete těšit i na soutěž v kategoriích „Très Chic Fashion Designer“ a „School for Très Chic!“.

Účast na akci už přislíbilo mnoho významných hostů a tváří letošního ročníku se stala topmodelka Petra Němcová. „Naším cílem je přiblížit profesionální módu všem vrstvám obyvatel a inspirovat je k většímu zájmu o kulturu oblékání. Věříme, že Ostrava má velký potenciál stát se v budoucnu významným módním centrem,“ uvedla ředitelka akce Denisa Šuster

 

Autor fotografie: Ostrava Fashion Weekend