UNDG zve za kulturou: Studentský Majáles, Sen noci svatojánské i Partička

V Kultura od Nikola UlčákováNapsat komentář

Prvomájové laškování je už sice za námi, ale to nám plně vynahradí nový týden v kultuře. Hned na start května je pro vás připraveno poetické pásmo souboru Zdividla, středu pak naprosto ovládne studentský Majáles v DOV spolu s celou řadou doprovodných akcí. Naopak ve čtvrtek se vypravíme za kultivovanou zábavou do Divadla Jiřího Myrona na premiéru baletu Sen noci svatojánské. Pátek bude patřit rozverným komikům z Partičky v Českém Těšíně. Výběr je pouze na vás!

První květnové pondělí otevře představení ostravského divadelního souboru Zdividla s názvem Jarní májová poezie – Vítání máje. Poeticko-divadelní pásmo žáků Základní umělecké školy Edvarda Runda můžete zhlédnout v klubu Atlantik v pondělí 2. května od 18 hodin.

Celý středeční den pak bude zasvěcený tradičním studentským oslavám jara – Majálesu. Ostravskými ulicemi projde již po dvaadvacáté průvod v maskách – letos s filmovou tematikou. Pokud jste stále na vážkách, pak vězte, že je pro vás v DOV připravený bohatý program s pěti hudebními pódii a exkluzivní zónou UNDG.cz! Z hudby se můžete těšit jak na Xindla X, Davida Kollera, Vladimira 518 nebo DJ Orina, tak na rockovou stage klubu Barrák. Nenechte si ujít ani doprovodný program v podobě divadelních představení ostravských improvizátorů HumorOva a All Imp nebo portréty našeho ilustrátora Timura A’loeva. Hlavní hudební program začíná v DOV od 13 hodin, ale do slavnostního průvodu se můžete připojit již v 11 hodin v Husově sadu.

Po bujarých oslavách se uvolníte v Divadle Jiřího Myrona, kde je pro vás ve čtvrtek 5. května připravena premiéra baletu Sen noci svatojánské v režii experimentátora Youriho Vámose. Klasická shakespearovská romance zhudebněná Felixem Mendelssohnem získá jak neobvyklou stylizaci do bouřlivého prostředí 70. let, tak odvážnou choreografii. Do hypnotického snu se můžete ponořit buď v premiéře ve čtvrtek 5. května, anebo v repríze v sobotu 7. května, vždy od 18:30.

Pokud byly oslavy jara divoké, pak se na vás v pátek chystá naprostá smršť. Do kulturního střediska Střelnice v Českém Těšíně totiž vtrhne ostřílená Partička televizních komiků. Improvizátoři Richard Genzer a Michal Suchánek spojí své síly s hercem Igorem Chmelou a režisérem Ondřejem Sokolem již v pátek 6. května od 17:30. Pokud vás neodradí delší cesta, pak neváhejte a navštivte další představení plné ironie a černého humoru. Bláznivé a nebezpečně chytlavé nápady jsou zaručeny!

Květen má našlápnuto k hvězdné zábavě. Co si vyberete vy?

Foto: partickanavzduchu.cz