Kytary, láska, nostalgie a plameňák na INDIE SESSION #9

V Kultura od Nikola UlčákováNapsat komentář

Již tradičně po půl roce ohlašuje Ostrava událost tamního klubového jara. Devátý díl Indie Session, tentokrát doprovázen plameňákem, bude 29. dubna oslavou čtyřletého fungování a zároveň nostalgickým návratem k začátkům, ke všemu dobrému, k lásce a hlavně ke kytarám. Ke kytarám nadějných kapel hudebního rybníka české alternativy, ze kterého je díkybohu stále co lovit.

Džínové karaoke nebo třeba i brnkání v tygrovaných slipech. Perverzní one-man show se silným hlasem v chytlavých písních, ze kterých sálá americká historie. Je víc než jisté, že tohle si vychutnáte do posledního doušku. Ano, svůj bubblegum punk či slop pop přijede představit Lazer Viking, ještě donedávná známý jako Boy Wonder & The Teen Sensations. Už jen charakteristicky si odplivnout a jedeme, audiovizuální zážitek zaručen, ne nadarmo byl za rok 2015 nominován na cenu české hudební kritiky Apollo.

Svůj plechovkový zvuk provoněný bigbeatem a kalifornskou psychedelií představí kometa, která se teprve vloni objevila na české scéně, ale hned začala bodovat. Frank Bigsby & His Satanic Majesty se konečně představí i se svým doprovodným ansámblem. Takový Woodstock v 21. století v Ostravě. Takže jestli jste v duši alespoň trošku hippie, poslouchat Franka z první řady je nutnost.

Garáž, v popředí kytarový ráz a až introvertní, přímočaře hloubavá česká lyrika. To jsou ROLE. Stačí si je pustit jednou a za dvě hodiny si uvědomíte, že jste nepřestali mačkat repeat, a nohou si budete jejich rytmy vyklepávat ještě nějaký ten čas. Letos budou vydávat svůj debut, a tak je velká šance, že třeba uslyšíte jako jedni z prvních kousky, které zanedlouho budou lítat na prvních příčkách alternativně zaměřených hitparád.

Definici indie hudby přijedou představit znojemští Psychocandy. Milují syrové kytary, post-punkové basy, madchesterské rytmy a nesyrovou pizzu. Ale hlavně si dělají hudbu čistě podle sebe. Extrémně chytlavé refrény prolnuté kapkou melancholie vás nejen rozezpívají, ale také roztančí.

Indie Session #9 si připravila skvělý, do sebe zapadající hudební scénář, který odkazuje zároveň jak do minulosti celého projektu, tak do budoucnosti české alternativní scény. Ostravský hudební klub Barrák u malebného nábřeží tak znovu dá ve svém širokém okolí jedinečnou šanci nejen alternativně zaměřeným a hudbu milujícím lidem prožít skvělý páteční večer za velmi pěknou cenu.

Online předprodej GoOut: www.bit.ly/indievstupenky9
Oficiální stránka události: www.bit.ly/indiesession9

Cena lístku v online předprodeji: 100 Kč
Cena lístku na místě do 20:00 / po 20:00: 120 Kč / 140 Kč

zdroj: tisková zpráva