Underground zve za kulturou: Březen patří literatuře

V Kultura od Eva PatlochováNapsat komentář

První březnový týden přinese Ostravský knižní veletrh a literární večery. Ti, kteří však baží po filmu, nebudou zklamáni. Pro ně je tady festival španělských filmů La Película či krátkometrážní filmy nominované na Oscara.

V pondělí na vás čeká literární a poetický večer Honzy Fišara a Tomáše Jirmana. Hostem bude Anna Cónová, rovněž působící v NDM, a o hudbu se postará David Schreiber. Masopustní veselice – poezie jídla a pití startuje od 18:00 ve Slezskoostravské galerii.

Po mrazivém festivalu severských filmů se můžete těšit na slunné Španělsko. Hned od úterý probíhá v Minikině jedenáctý ročník festivalu španělských a španělsky mluvených filmů La Película. Festival potrvá až do středy a celkem tak můžete zhlédnout šest filmů. Promítání v 17:00 a 19:30.

Středa ve Staré patří kraťasům iSHORTS, tentokrát jsou promítány filmy, které jsou nominovány na Oscara. Od 18:00 půjde o animované snímky, od 19:30 pak o hrané filmy.

Ve čtvrtek vybírejte mezi baletem a operou. Nejpopulárnější balet Jurije Grigoriče se bude promítat na filmovém plátně v Domě kultury. Bolšoj balet od 15:45. Hamlet v podání francouzské lyrické opery Ambroise Thomase. Režie se ujal Radovan Lipus. Premiéra v Divadle Antonína Dvořáka od 18:30.

O víkendu si zajděte na 6. Ostravský knižní veletrh. Prezentace nakladatelství ze všech koutů republiky a ostravských kulturních organizací na výstavišti Černá louka začíná od 10:00. Nebudou chybět ani besedy, autogramiády a autorská čtení.

Sobotní večer bude pod vlnami alternativní elektroniky a rock’n’rollu. Do Cooltouru zavítají kapely Puding pani Elvisovej a Chiki liki tu-a v rámci společného turné. Od 20:00.

V neděli tady máme opět literární večer U mikrofonu. Tentokrát bude hostem Anna Cónová, která přinese své oblíbené knihy. Přijďte na čaj o páté do Staré arény.