Underground zve za kulturou: Premiéry ve Staré, improvizace a literární hororový večer

V Kultura od Eva PatlochováNapsat komentář

Únor se nám chýlí pomalu ke konci, což ale neznamená, že by se nebylo na co těšit. Poslední únorový týden nabídne několik premiér ve Staré aréně, literární večery i přednáškový blok.

V pondělí si zajděte do Domu umění. Od 18:00 tam bude probíhat literárně-hudební večer k 14. výročí založení ostravské kulturní revue Protimluv. Průvodcem večera bude Petr Mecner a tentokrát je tématem horor. Bude představen Černý bod Martina Jirouška, v němž mapuje vývoj hororu v českých zemích od 19. století. Mezi hosty bude i herec Marek Cisovský či primabalerína Národního divadla moravskoslezského. Těšit se můžete také na autorské čtení Marka Šindelky, nositele ceny Magnesia Litera za rok 2012, a o hudební doprovod se postará improvizační seskupení Krraakkk.

Ani Stará aréna však nezahálí a k 400. výročí smrti Shakespeara uvede Haprdáns v koprodukci s NDM. Soubory si rozdělily práci jak hereckou, tak režijní. Svižná komedie o tom, co v Hamletovi není přímo řečeno, ale i zákulisí této slavné hry už od 19:30.

Středa patří novým vizím. Ostrava PositiveCooltouru představí osm prezentujících na osm minut, kteří jsou přesvědčeni, že právě Ostrava je tím jediným správným místem, kde se mohou realizovat. Nahlédněte pod pokličku Indie Sessions či Letních shakespearovských slavností 2016 od 18:00.

V pátek se těšte na divadelní improvizaci OdvazAtlantiku. Poté následuje přesun na improvizovaný ples v divadelním klubu Divadla Jiřího Myrona. Improvizace za dob pravěku už od 19:00.

Sobota v Lese nabízí netušené zážitky. A co teprve při scénickém čtení Pestrých vrstev Ivana Landsmanna od 18:30. Dramatizace se zhostil Tomáš Vůjtek a do hlavní role obsadil rovnou samotného autora. V závěru večera se můžete těšit i na autogramiádu. Pokud nemáte vlastní Landsmannovu knihu, nevadí, knihy budou k prodeji.

Neděle je opět pod taktovkou Staré arény. Druhá divadelní premiéra týdne: Hřeby v hlavě. Sci-fi z budoucnosti o objevu nejsilnější drogy a touze lidstva po zapomnění a útěku z šedé reality. Nechte se vtáhnout budoucími objevy od 19:30.