Underground zve za kulturou: Severská filmová zima je konečně tady

V Kultura od Eva PatlochováNapsat komentář

V polovině února se do Ostravy přižene svěží vítr ze Skandinávie a přinese bohaté filmové zážitky. Dále bude týden plný deskových her, přednášek, stand-upů a v neposlední řadě na vás čeká electro-swingový večer.

od pondělí začíná šestý ročník festivalu severských filmů, který tradičně přivítá Minikino. Filmové kousky ze skandinávských zemí se budou promítat od pondělí do pátku vždy v 17:00 a v 19:30.

Pokud raději holdujete románským jazykům, bude pro vás v pondělí připraven Večer deskových her v Alliance française Ostrava. Hry se budou hrát ve francouzštině od 17:00.

Zajímavým projektům je vyhrazena středa. Prezentující na Hub MashUp se budou rekrutovat z různých oblastí přes byznys až po gastronomii. Těšit se můžete například na Geek Girls Carrots, které ukážou, že IT není jen mužskou doménou. Chuťové pohárky vám pohladí domácí sirupy Oktarína TR či ostřejší SpiceBox. V Impact Hubu od 18:30.

Pátek je vyhrazen smíchu ve Staré aréně. Stand-up komedie proložená netradičními scénkami, to je HumorOVA. Od 19:00.

sobotu vás rozpálí Electro Swing Fever v Cooltouru. O ten správný electro-swing se postará berlínské duo The Carlson Two a pražští MoveBreakers. A kdyby ani to nestačilo, zachrání to Swing Thing – DJ & DJ Papa Django a DJ Swing Garden. Taneční workshop i burlesque show, to vše už od 20:00.