Underground zve za kulturou: Výstava o duchovním životě v Číně, autorská čtení a klubová noc PENDL

V Kultura od Eva PatlochováNapsat komentář

Od bolestivého vzpamatovávání se z novoroční kocoviny uběhla sotva chvíle a na řadu už přichází loučení s na kulturní události bohatým lednem. Ke skládání tklivých bluesových popěvků za jeho odchod ale není příliš důvod, únor totiž neslibuje o nic menší zážitky.

Hned první únorový den proběhne v Domě kultury vernisáž Pravdivost – Soucit – Snášenlivost v umění. Realistické olejomalby a čínské akvarely zobrazují vnitřní svět lidí, kteří se věnují duchovní disciplíně Falun Gong, a vnější lidskou tragédii praktického života těchto duchovních, již jsou stíháni čínským komunistickým režimem. Vernisáž začíná v 17:00 a výstava potrvá do 26. 2. 2016.

Přednáška Být, či nebýt on-line? v Nové Akropolis nabídne ožehavá témata moderních technologií a jejich rizik, digitální demence či anonymity a virtuální osobnosti. Přijďte si ji poslechnout 2. 2. od 19:00.

Dům knihy na Výstavišti nabídne 3. 2. besedu a autogramiádu Zuzany Hubeňákové. Ta je nejen Objevem roku, ale také Blogerkou roku. Její humorné fejetony a texty pak vyšly pod názvem Vstupte bez klepání. Začátek v 16:00.

Ve čtvrtek se můžete těšit na Ozvěny Mezinárodního festivalu outdoorových filmů15:00, 17:00 a 19:30 v Kině Art.

Páteční podvečer láká na básnický večer Poetón: Mineralka z akvarka. Ostravští básníci budou číst za doprovodu podmanivé hudby od 19:00 ve Staré aréně.

V sobotu 6. 2. pak vypukne druhý ročník klubové noci PENDL. Šest klubů a kaváren, desítky kapel a afterparty. Letos se návštěvníci můžou těšit na známé UDG či Prago Union, ostravské Sothein nebo post-indie February. Výhodou tohoto zimního festivalu je, že si každý tvoří svůj vlastní program a přemisťuje se mezi kluby dle vlastního uvážení. Akce vypukne v 18:00.