Underground zve za kulturou: Mozart v opeře, Retro párty s dobrotami či chladný závan severské kinematografie

V Kultura od Eva PatlochováNapsat komentář

Poslední lednový týden se rozhodně ve znamení nudy neponese. Krom tradičních Hovorů ze staré pohovky se kulturní nadšenci mohou těšit na večer vzpomínající na hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta nebo prolog k Severské filmové zimě.

Pondělí ve Staré aréně bude pod vedením Dagmar Misařové. Tentokrát budou hosty Hovorů ze staré pohovky herec Jan Fišar, Jakub Ivánek a Filip Košťálek, který stojí za Ostravskou klubovou nocí PENDL, jejíž druhý ročník už pomalu klepe na dveře. Talkshow začíná v 18:30.

Ve středu 27. ledna proběhne v Divadle Antonína Dvořáka akce nazvaná Mozart Gala. Na galavečeru věnovaném 260. výročí narození slavného skladatele zazní úryvky z jeho oper Figarova svatba, Únos ze serailu nebo Don Giovanni. Začátek je stanoven na 18:30.

Divadle Petra Bezruče bude veselo. Inscenace Fjodora Sologuba v režii Pavla Palouše z roku 1988 Posedlý se bude promítat ve čtvrtek 28. 1. ve 21:00. Hrají Vladimír Čapka, Kateřina Krejčí, Otakar Prajzner, Věra Janků a další. Hned následující den proběhnou oslavy sedmdesátého výročí divadla – Jedeme 70. Akce startuje v 18:30.

Retro párty Cooltouru nabídne nejen rock’n’roll, funky, disko a československý soc-pop, ale také sladké dobroty, videoprojekci či fotokoutek s nápaditými dekoracemi. Hostem bude Ruda z Ostravy a místo za mixážním pultem obsadí DJ Čumbulák a DJ Arnoštek. Užijte si rozmezí 50. až 90. let už 29. 1. od 20:00.

Ti, kdo rádi sbírají poklady či staré nepotřebné krámy, musí navštívit 30. ledna již tradiční Bleší trh na Výstavišti Černá louka. Dejte si však pozor, sběratelská burza probíhá pouze dopoledne od 7 do 12 hodin.

Až z Islandu zavítá do Minikina snímek Berani. Kiddi a Gummi jsou bratři, nepromluvili spolu už čtyřicet let a sdílejí lásku k ovcím. Jak to dopadne, když nad plemenem ovcí začne viset smrtelná nákaza? Režisér Grímur Hákonarson nabízí drama plné ironie a absurdního humoru. Už 30. 1. v 17:00 se tak můžete těšit na předkrm Severské filmové zimy, která udeří v únoru.