Star Wars: Síla se probudí s úderem dnešní půlnoci

V Film, Kultura od Nikola UlčákováNapsat komentář

Naposled vyměňte baterky svých světelných mečů, pořádně se vysmějte trekkies, oprašte milionkrát přehrávaná cédéčka s ikonickým imperiálním maršem a pohodlně se usaďte. Síla se probouzí! Už s dnešní půlnocí vtrhne do tuzemských kin napjatě očekávaný přírůstek legendární série Star Wars.

„Kdo jsi?“ ptá se hlas Maz Kanaty, pirátky a jedné z méně známých hlavních postav. „Jsem nikdo,“ odpovídá Rey z planety Jakku, ačkoli trailerovský hrdinný záběr do kopce nasměrované kamery zachycující její pouštní procházku se společníkem v podobě sférického droida BB-8 svědčí o něčem jiném.

Již předpremiérové materiály napovídají, že i tentokrát se můžeme těšit na pro Hvězdné války typické proplétání dějů hned několika stěžejních postav. Kromě Harrisonem Fordem ztvárněného cynického kapitána Hana Sola, jehož návratem vyvolané vodopády nostalgických slz se zřejmě stanou zdrojem nejednoho tsunami, to dá temné straně Síly na frak i válečný pilot Finn, který podle vlastních slov povstal, aby vykonal jedinou věc. Triumvirát ústředních postav pak uzavírá Kylo Ren, zahalený protivník, který je odhodlán, třímaje při tom pádný argument v podobě červeně zářícího světelného meče, odklidit z cesty všechny, kteří mu překážejí ve snaze dokončení plánů kultovního padoucha původní trilogie Dartha Vadera.

Ač toho o příběhu zatím příliš nevíme, můžeme si být jisti, že film nezůstane ochuzen o brutální nájezdy Kylo Rena a ve stříbrné zbroji oděné první kapitánky Phasma, jiskřící světelné meče nebo spektakulární letecké bitvy mezi letkami X-wings a TIE fighters. Dokonce nás čeká zažehnutí původního světle modrého světelného meče samotného Luka Skywalkera… a věřte, že ke krájení zeleniny rozhodně sloužit nebude.

Definitivního rozluštění tajenky se sice dočkáme až pár hodin po dnešní půlnoci, přesto se zdá, že sedmý titul legendární série Star Wars nesoucí podtitul Síla se probouzí výrazně evokuje ducha původní trilogie, a my se tak můžeme na vrchol letošního filmového roku v předaleké galaxii těšit.