Nejsme z cukru a rubem Majáles!

V Kultura od Andrea ČernáNapsat komentář

Je tady 29. 4. 2015! Celý duben směřovaly studentské akce k jediné události. Hudba doplňuje odpočinek, kultura střídá zábavu – to vše nás čeká už ve středu v Dolní oblasti Vítkovice. Buď u toho taky!

Posledním doprovodným programem bude Průvod masek. Letošním tématem je „Jsme Češi a jsme na to hrdí“. Ve středeční dopoledne projde průvod městským centrem až k výstavišti, kde ho autobusy dovezou do DOV. Právě tam vyvrcholí soutěž o nejlepší masku. Pět nejlepších získá ceny, na vítěze čeká zájezd do zahraničí. Nikdo nápaditý ale nepřijde zkrátka, každá maska má vstup na Majáles zdarma. Sraz je u Nové radnice na Prokešově náměstí v 10:30.

V samotném areálu si přijde na své každý. Na 21. ročníku ostravského Majálesu bude 7 scén s odlišnými hudebními styly, včetně Hip hop a Elektronické scény. Taháky letošního line-upu jsou Horkýže Slíže, Mig 21 nebo PSH. Dostane se ale i na studentské kapely. Fakulty OU a VŠB se představí v univerzitním městečku a o kus dál se budou prezentovat studentské organizace.

„V posledních dnech přípravy Majálesu přechází do velkého finále a my dolaďujeme poslední detaily. Všichni členové týmu se pečlivě chystají na svoje úkoly, aby ve středu šlapalo všechno jak švýcarské hodinky, protože podle vývoje předprodeje a reakcí lidí na Facebooku, se jich k nám chystá velký počet a očekáváme největší studentskou párty tohoto roku,“ říká jeden z organizátorů Jakub Kotzot.

A konečně – vlastní prostor dostane taky Underground! Uvítáme všechny kreativní návštěvníky. V odpočinkové a kulturně nabité UNDG zóně bude připravena burza plakátů z Minikina od 15:30, ochutnávka exhibice Slam Poetry od 16:00, od 18:00 vystoupí David Stypka se svými Bandjeez, dále představení improvizačního divadla Odvaz od 19:00, po celou dobu studentských slavností budete moci tvořit příběh… na baličák, navíc zde bude neodolatelná palačinková „stage“. K tomu všemu večer od 20:30 zahrají Slepí křováci.

Podívej se na celý program, ať jsi ve správný čas na správném místě. Vstupenky budou k dostání u vstupu za 130 Kč.