Mlhavá minulost bývalého vězně

V Rozhovory, Život od Eliška KvíčalováNapsat komentář

Narodil se v roce 1969 a téměř třetinu svého života seděl v chládku. Ve vězení byl celkem dvakrát a podruhé vylezl řádně ozdobený. Nechal se pro nás nafotit a pár slov řekl ke kérkám, které nosí. Jeho jméno prý téměř nikdo nezná, a tak ho nezveřejníme ani my. Mnohem více nás na setkání s tímto mužem zajímalo jeho tetování, mlhavá minulost a to, jak se má dnes.

vezen-hlava

Jak dlouho a za co jsi seděl? 

Třináct let… A za co to bylo, to není důležitý. V mládí jsem se pouštěl do akcí, které mě po jisté době dovedly až do lochu.

Kdy ses rozhodl, že se chceš nechat ve vězení potetovat? 

Když jsem seděl podruhý, v tý době to pro mě nebylo moc dlouhý rozhodování, šel jsem do toho okamžitě, jak se naskytla příležitost.

Neměl jsi strach z rizika infekce v nesterilním prostředí? 

Samozřejmě, že tam ta obava byla, ale každý, kdo mě tetoval, mi ukazoval, jak připravuje jehly na tetování, takže jsem byl relativně v klidu.

 

Jaké máš na sobě tetování? 

Prakticky jsem potetovaný od hlavy až k patě. To, co se mi líbilo, jsem si nechával dělat a postupem času to dalo dohromady celek, který jsem si v té době představoval. Kdybych se nechal tetovat dneska, řešil bych to úplně jinak.

Mají tvá tetování specifický význam související s vězeňským prostředím, například znamení nějakého gangu či skupiny?

U nás ve vězení jsem se s tím nesetkal, ale vím, že ve většině, světa to tak funguje. Když má Rus vytetovaný hvězdy na kolenou, tak to znamená, že nikdy před nikým nepoklekne.

Musel jsi mít po opuštění vězení velký problém se vzhledem. Kdo a jak reagoval na tvoje tetování? 

Když jsem se vrátil, neměl jsem peníze, nemohl jsem sehnat práci a nějakou dobu jsem bydlel v prostorách bývalé Vlněny, tady v Brně. A vzhled, to je něco, s čím bojuju neustále, ale už jsem si na ty negativní reakce zvykl. Nic jiného mi totiž nezbylo. Jsou lidi, kteří s tím mají problém, s tím já nic nezmůžu. Vím, že jsem tu práci tak dlouho nemohl najít i kvůli svýmu zjevu. Později jsem přes známého začal dělat automechanika a potom jsem se konečně přestěhoval do bytu.

ucho

telo