Festival Indie Session vol. VII už v pátek v Barráku

V Hudební zóna, Kultura, Pozvánky od Andrea ČernáNapsat komentář

Please The Trees, Calm Season, Vees a Tichonov. Právě tyto čtyři zástupce české alternativní scény uslyšíme během momentálně nejnovějšího festivalu Indie Session. Koncerty proběhnou tento pátek 24. dubna od 19:00 v ostravském klubu Barrák.

kapela Vees2 V tento večer zahrají Please The Trees, držitelé cen Anděl 2013 za nejlepší alternativní album. Vloni jeli dokonce turné po Americe, kde natáčeli album nové. Kromě nich přijdou na řadu Calm Season, původně anglicky zpívající dvojice Adam Vopička (The Prostitutes) a Terezie Kovalová (Vladivojna La Chia), která však na poslední desce přešla k rodnému jazyku. V Ostravě se představí v sestavě obohacené o kytaristu a bubeníka. Nejsvižnější část večera pak lze očekávat od Vees – českobudějovické trojice, která je známá především díky chytlavé písni Wooden People. Posledním interpretem bude Tichonov, skupina složená z hráčů zaběhnutých kapel jako Luno nebo Fiordmoss. Žádný celek tedy není na hudebním poli nezkušeným nováčkem, takže je na co se těšit.

Klubový festival Indie Sessions se poprvé konal před třemi lety a tento týden proběhne již posedmé. Na pár otázek jsme se proto zeptali i organizátorů – odpovídali Martin Nevrlý a Jan Hájíček.

Na základě čeho byly vybírány kapely aktuální Session? Bylo od začátku ve výběru jasno?

Tentokrát to bylo trochu specifičtější, protože s Calm Season a Tichonov se známe, jejich hudbu máme rádi. Kluci navrhli, že by jeli celorepublikové turné a zahráli by rádi i u nás, tak jsme to nějak zkombinovali a dali do kupy a výsledkem je tenhle line-up. Nicméně normálně to probíhá tak, že kapely hledáme sami a hlavně se snažíme line-up vybalancovat tak, aby byl vyvážený a svěží – abychom ukázali kvalitu, ale zároveň i něco nového.

Vyskytl se někdy od založení festivalu nějaký problém, nebo jde od začátku vše hladce?

Problémy jsou vždycky, ale naštěstí jsme nenarazili na nic neřešitelného a s každou chybou se učíme. S kapelami i návštěvníky se snažíme po Session komunikovat a dle jejich reakcí děláme určité změny, takže věříme, že každá Session je lepší a lepší, protože každé dáváme maximum. Nicméně začátky, kdy jsme si mysleli, že monitor je obrazovka, a ne odposlech, byly hodně těžké, ale zvládli jsme to.

Kdybyste mohli do Ostravy dovézt jakoukoli kapelu, kdo by to byl? Máte nějaký sen?
Vyloženě velké sny s Indie Sessions nemáme, vždycky jsme stáli za tím, že se snažíme hlavně prezentovat převážně českou, případně středoevropskou hudební scénu. A pokud se nám to bude dařit i nadále, budeme spokojeni. To ale neznamená, že se nechceme posouvat dále, ale to třeba v rámci formátu či podobně. Nicméně kdyby z velkých světových jmen přijeli třeba Vampire Weekend, Phoenix nebo Future Islands, tak bychom se vůbec, ale vůbec nezlobili, na tom se shodneme oba.

Lístky na Indie Session vol. VII je možné koupit v předprodeji, na místě budou o 30 Kč dražší.