„Jde o to, dělat věci pořádně!“

V Rozhovory od Eliška JarmarováNapsat komentář

Když jsem šla na rozhovor do City Folklore a CO KAFE, už jsem věděla, jak výbornou kávu mají a že bych si tam rozhodně chtěla koupit pár moc pěkných věcí na sebe. Tenhle nový showroom a espresso bar na Nádražní ulici byl pro mě tak trochu záhadou, ale rozhodně také majákem mezi ostravskými obchody a kavárnami nejen tímto společným konceptem a úžasnou atmosférou, ale i odhodláním dělat věci pořádně. Ale abych nepředbíhala…

Petra Gherbetz alias Sasanca, majitelka, zakladatelka a šéfka City Folklore, řešila jako většina nás mladých, co bude v životě dělat a jak by mohla dělat to, co ji baví, a zároveň se tím živit. Už dlouhá léta tíhne ke street artu a klasickým folklorním prvkům, což je dnes vidět hlavně na jejích designech. Ale dříve jsme ji mohli vidět malovat v ulicích. Během studií tvořila nejprve pro sebe, ale protože se její práce líbila, začala časem samozřejmě i prodávat. Dnes u ní najdete topy, trička, mikiny, tašky, vázanky, čepice, peněženky, doplňky nebo tenisky od české značky Novesta.

No a jak už to tak v životě bývá, když se lidé potkávají, najdou společnou cestu a vznikne z toho spolupráce.

Stejně jako u Petry to byl právě zájem a záliba, co napomohlo Marku Richtarovi spolu s Petrem a Marií Kvasničkovými k ideji o vlastní kavárně zaměřené na výběrovou kávu. „Káva je ovoce a měla by taky jako ovoce chutnat,“ říkají a chtějí vám připravit kávu takovou, jaká by podle nich měla skutečně být. Ručně přebíraná káva, BIO mléko, dokonce i obyčejná voda je filtrovaná. A pokud nejste milovníky kávy, můžete si dát přírodní limonádu nebo čokoládu.

Příjemné pro kulturu v Ostravě jsou i jejich plány do budoucna. Připravují pro nás rozšíření obchodu a akce pro veřejnost, jako jsou výtvarné i „kávové“ workshopy, cuppingy, soutěže, přednášky a mnoho dalšího. Už 9. 5. se například uskuteční soutěž v přípravě filtrované kávy Brewers Cup 2015.

City Folklore a CO KAFE jsou zároveň inspirací a fantastickou ukázkou toho, že věci jako třeba výborná káva a skvělý design se dají dělat nejen v Praze!

foto: City Folklore a CO KAFE