Akua Naru – Dělá hip hop, ale v její hudbě cítíte soul

V Hudební zóna, Kultura od Nikola UlčákováNapsat komentář

Akua Naru je nejen hiphoperka, ale také básnířka a textařka. Než jsem viděla její videa a slyšela její hudbu, neuměla jsem si představit, že se dá spojit soul s hip hopem. Ale jde to.

Narodila se v New Havenu (USA), ale nyní žije a vytváří hudbu v Kolíně nad Rýnem v Německu. Už jako malá psala rýmy a později objevila svůj talent pro hlubokou lyriku a impozantní vystoupení. Její debutové album z roku 2011 The Journey Aflame získalo celosvětový ohlas. Se singlem The World is Listening se umístila na prvních místech amerických hitparád a začala se hrát také ve Francii a Německu, v prodejnách se její desky objevovaly od Paříže až po Tokio.

Akua Nahru koncert

Akua Naru vystupovala s kapelou Lords of the Underground, s Patrice, Ursulou Rucker, hiphoperem Blitz the Ambassador a dalšími. Její poslední deska se jmenuje Live & Aflame Sessions, jde o jedenáct upravených songů, které mají The Journey Aflame vyhoupnout na další level.

Spolu s kapelou DIGFLO ji doprovází šestidílná souprava – bubny, saxofon, flétna, klávesy, basa a kytara. Akua Naru má pověst umělkyně uchvacující fanoušky a svými ústy vyvrací názory o nereálnosti spojení žen a hip hopu.

„I have never discovered the music, the music and rhyme discovered me.“ Akua Naru.

Pokud vás zajímá hudba této umělkyně, podívejte se na její webové stránky akuanaru.com.

 foto: http://www.akuanaru.com/#!untitled/zoom/c1va9/image1wu0, autor Suny Kim
foto: http://www.akuanaru.com/#!untitled/zoom/c1va9/imageatg, autor David Doenges